Twitter

KOP TEYAP

Tarımsal Sulama Sistemlerinin Projelendirilmesi ve Sürdürülebilir Sulama Yöntemleri Projesi Açılış Toplantısı

Tarımsal Sulama Sistemlerinin Projelendirilmesi ve Sürdürülebilir Sulama Yöntemleri Projesi Açılış Toplantısı

Eklenme Tarihi
08.02.2016
Okunma Sayısı
824 Kez Okundu.
Yorum
0 Yorum Yapıldı.
Bu Haberi Paylaşın

KOPTEYAP Mali Destek Programı kapsamında desteklenen ve Kadınhanı İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülecek olan "Tarımsal Sulama Sistemlerinin Projelendirilmesi ve Sürdürülebilir Sulama Yöntemleri" Projesinin açılışı yapıldı.

Toplantı; Kadınhanı Kaymakamı Sayın Ercan ÇİÇEK, Konya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sayın Seyfettin BAYDAR, Kadınhanı İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sayın Tahir KÜLAHÇI ve KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Planlama ve Proje Geliştirme Koordinatörü Sayın Mevlüt VANOĞLU'nun konuşmalarıyla Kadınhanı Ziraat Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Projenin Genel Amacı: Kadınhanı İlçesinde Tarımsal Üretimde kullanılan sulama suyunun modern sulama tekniklerine geçişle birlikte su israfı olmadan bitkinin gelişimini sağlayacak miktarda su verilerek maliyetlerin düşürülmesi ve su kaynaklarının korunması sağlanacaktır.

Proje kapsamında, hedef bölge de 4 kooperatif ortaklarına ve sulama imkanına sahip 4 mahallenin (kadın çiftçilere öncelik verilerek) gönüllü olarak katılacak toplam 120 çiftçisine eğitim verilecektir.

 

Facebookda Paylaş Twitterda Paylaş Googleda Paylaş Linkedinde Paylaş Pinterestde Paylaş
Bu haber toplam 824 defa okundu.
Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İlk Yorumu Siz Yapın
Soru Sormak İçin Üye Girişi Yapın !